Almanya'da Sinemalarda

17 NİSAN 2014

Tübingen, Arsenal Kino
Stuttgart, Metropol
Regensburg, Filmgalerie
Bamberg, Lichtspiel Kino
Dresden, Thalia Kino
Hamburg, 3001 Kino
Saarbrücken, Filmhaus
Freiburg, Friedrichsbau Apollo
Frankfurt, Mal Seh'n Kino
Köln, Filmpalette
Bochum, Metropolis
Berlin, FSK Kino
Wasserburg, Kino Utopia
Friedrichshafen, Studio
Karlsruhe, Kinemathek
Braunschweig, C 1 Cinema


AYRINTILI BİLGİ İÇİN :

http://artfilm.af-media.eu/art-films/watchtower

 

 

Ödüller

Adana Altın Koza Film Festivali / Türkiye (Türkiye Prömiyeri)
En İyi Yönetmen Ödülü
En İyi Kadın Oyuncu Ödülü
En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Ödülü
En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Ödülü
En İyi Görüntü Yönetmeni Ödülü

Toronto Uluslararası Film Festivali / Kanada (Dünya Prömiyeri)
Resmi Seçki

Rotterdam Uluslararası Film Festivali / Hollanda (Avrupa Prömiyeri)
Resmi Seçki

Nürnberg Türkiye / Almanya Film Festivali / Almanya
En İyi Kadın Oyuncu Ödülü

Teksas Victoria Indie Film Festival / A.B.D.
Crossroads Ödülü

RxSM Underground Film Expo / A.B.D.
En İyi Kadın Oyuncu Ödülü

8. Uluslararası Dadaş Film Festivali / Türkiye
En İyi Yönetmen
En İyi Kadın Oyuncu Ödülü

Brasilia Uluslararası Film Festival / Brezilya
En İyi Kadın Oyuncu Ödülü

Romanya Uluslararası Film Festivali / Romanya
Büyük Ödül

Mannheim Türk Filmleri Festivali / Almanya
Jüri Ödülü

Taşkent Uluslararası Film Forum / Özbekistan
En İyi Film

SİNOPSİS

Ormanın en tepesinde bir yangın gözetleme kulesine bekçi olarak sığınan Nihat'la, Tosya'da otoyol kenarında küçük bir otogara sığınan Seher, başkalarından kaçarken birbirleriyle çarpıştıklarında, suçluluk duygularına karşı kendi kendilerine verdikleri savaşı artık birbirlerinin şahitliği altında yapmak zorunda kalırlar.

 

OYUNCULAR

olgun şimşek
nilay erdönmez
menderes samancılar
kadir çermik
laçin ceylan
riza akın
mehmet bozdoğan
mehmet mola

nurettin ipek
fatih sağlam
izzet aytaç

(sesleriyle)
serdar orçin
ahmet rıfat şungar
berk hakman
hakkı kurtuluş
fırat bayat
ayça sabuncuoğlu

nihat
seher
patron
şoför
anne
baba
şef
aşçı

kamyon şoförü
otogardaki çocuk
tuhafiyeci


dağlı bekçisi
yörükkaya bekçisi
sugözü bekçisi
harmanlı bekçisi
ormancı ahmet
radyo haber spikeri

 

Ekip

senaryo & yönetim
yapımcılar


ortak yapımcılar

yardımcı yapımcılar



görüntü yönetmeni
kurgu

sanat yönetmeni
ses kayıt
ses kurgu
ses miksajı


yapım sorumlusu
yardımcı yönetmen
2. yönetmen yardımcısı
devamlılık
boom
foley sanatçısı
focus puller
2. kamera asistanı
3.kamera asistanı & DIT
ışık şefi
ışık asistanı
casting
kostüm sorumlusu
makyaj
sanat asistanı
prodüksiyon amiri
1. yapım asistanı
2. yapım asistanı
3. yapım asistanı
set amiri
set ekibi

kamera arkası çekimleri

ek ses kayıtları

jeneratör
set ulaşım





yerel cast
sinefilm prodüksiyon asistanı
postprodüksiyon sorumlusu

DI yapımcısı

DI renk düzeltme
DI sorumlusu
görsel efektler





afiş tasarım

fragman & web tasarım
jenerik / credits


çeviriler



muhasebe


pelin esmer
tolga esmer
nida karabol akdeniz
pelin esmer
mustafa dok
guillaume de seille
rémi roy (arizona films)
bénédicte thomas (arizona films)
chris breuer (bredok)
armağan lale (sinefilm)
özgür eken
ayhan ergürsel
pelin esmer
osman özcan
kasper munck-hansen
marc nouyrigat
frédéric théry


mustafa dok
armağan lale
mutlu karadoğan
ülker çağatay munck-hansen
delphine régnier-cavéro
bertrand boudaud
alexander hergeledji
levent durur
haluk tarcan
ersin aldemir
ceyhun parlak
ezgi baltaş (artiz bekçisi)
asu kızılırmak
dilek zengin
samet bilen
hüseyin çaksın
aydın arslan
özkan çiçen
lütfi kayhan özbek
mustafa şahin
kenan şahin
akın dağaşan
selkan larlar
mustafa dok
yener yalçın
marc nouyrigat
hekabi gündoğdu
burhanettin kıldı
beyazıt yıldırım
nejdet yılmaz
kemal cebeci
nurettin ipek
şerafettin ateş
sıdıka ateş
fırat çakkalkurt
selkan larlar
stefan witzel
michael reuter
tolke palm
moritz peters
tobias schaarschmidt
héctor robles fernández
(the post republic - berlin)
jean-michael boublil
(the post republic - berlin)
alaz soytemiz (abt)
stefan witzel
bala kavlakoğlu
(bycommunication)
selkan larlar
bala kavlakoğlu
stefan witzel
selkan larlar
lucy wood
violaine mézière
recai hallaç
ayça sezen
yalçın sütütemiz smm (sinefilm - istanbul)
cabinet roy (arizona films - paris)
aziz kosgin (bredok - berlin)

 

FRAGMAN

 

FOTO

 

BASIN ODASI

 

YÜKSEK ÇÖZÜNÜRLÜKLÜ FİLM KARELERİ

(Fotograflara tıklayarak indirebilirsiniz.)

 

YÖNETMEN

(Fotograflara tıklayarak indirebilirsiniz.)

 

YÜKSEK ÇÖZÜNÜRLÜKLÜ KAMERA ARKASI KARELERİ

(Fotograflara tıklayarak indirebilirsiniz.)

YÖNETMEN

PELİN Esmer

Pelin Esmer İstanbul'da doğdu. Boğaziçi Sosyoloji Bölümü'nden mezun olduktan sonra bir yıl Yavuz Özkan'nın sinema atölyesine devam etti. Uzun metraj kurmaca, belgesel ve reklam filmlerinde yönetmen yardımcısı olarak çalıştı. 2002'de çektiği ilk belgesel filmi olan "Koleksiyoncu" yurtiçi ve yurtdışında pek çok festivale davet edildi.

2005 yılında Arslanköy'de tiyatro yapan kadınları konu alan ilk uzun metraj belgesel filmi "Oyun"'u çekti. "Oyun" birçok festivale davet edildi ve aralarında Tribeca Film Festivali En İyi Yeni Belgesel Yönetmeni ödülü de dahil pek çok ödül aldı. 2007'de davet edildiği Cannes Festivali Cinefundation'da ilk uzun metraj kurmaca filmi "11'e 10 kala"nın senaryosunu yazmaya başladı. 2009'da tamamlanan "11'e 10 kala"nın uluslararsı premieri San Sebastian Festivali'nde yapıldı ve daha sonra yurtiçi ve yurtdışında pek çok festivalden ödülle döndü.

Çekimlerini Tosya'da gerçekleştirdikleri, başrollerinde Olgun Şimşek ve Nilay Erdönmez'in yer aldığı ikinci uzun metraj filmi "Gözetleme Kulesi"ni 2012'de tamamladı.

FİLMOGRAFİ

2012, 100 dk.

internet sitesi : www.gozetlemekulesifilm.com

Toronto Uluslararası Film Festivali / Kanada(Dünya Prömiyeri)
Resmi Seçki
Adana Altın Koza Film Festivali / Türkiye ( Türkiye Prömiyeri )
En İyi Yönetmen
En İyi Kadın Oyuncu
En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu
En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu
En İyi Görüntü Yönetmeni
Rotterdam Uluslararası Film Festivali / Hollanda ( Avrupa Prömiyeri )
(Resmi Seçki)
Göteborg Uluslararası Film Festivali / İsviçre
(Resmi Seçki)
Nürnberg Türkiye - Almanya Film Festivali / Almanya
En İyi Kadın Oyuncu Ödülü
Teksas Victoria Indie Film Festival / A.B.D.
Crossroads Ödülü
RxSM Underground Film Expo / A.B.D.
En İyi Kadın Oyuncu Ödülü
8. Uluslararası Dadaş Film Festivali / Türkiye
En İyi Yönetmen
En İyi Kadın Oyuncu Ödülü
Brasilia Uluslararası Film Festivali / Brezilya
En İyi Kadın Oyuncu Ödülü
Romanya Uluslararası Film Festivali / Romanya
Büyük Ödül
Mannheim Türk Filmleri Festivali / Almanya
Jüri Ödülü
Taşkent Uluslararası Film Forum / Özbekistan
En İyi Film

2009, 110 dk.

internet sitesi : www.11e10kala.com

San Sebastian Film Festivali
[resmi seçki]
İstanbul Uluslararası Film Festivali
Jüri Özel Ödülü
Adana Altın Koza Film Festivali
En İyi Film
En İyi Senaryo
Ortadoğu Film Festivali
En İyi Ortadoğu Yeni Yönetmen Ödülü
Tromso Uluslararası Film Festivali
FIPRESCI
Nürnberg Türkiye-Almanya Film Festivali
En İyi Film
Sinema Yazarları Ödülü
Ankara Film Festivali
En İyi Yönetmen
Onat Kutlar En iyi Senaryo
En İyi Sanat Yönetimi
Cinema Novo Film Festivali
Büyük Jüri Özel Ödülü
Genç Jüri Özel Ödülü
Tetouan Film Festivali
Jüri Özel
IndieLisboa Film Festivali
Jüri Özel
Tofifest Uluslararası Film Festivali
En İyi Film
Eurasia Film Festivali
En İyi Yönetmen

2005, 70 dk.

internet sitesi : www.oyuntheplay.com

San Sebastian Film Festivali
[resmi seçki]
Tribeca
En İyi Belgesel Film Yönetmeni
Trieste
En İyi Belgesel Film
Créteil Women Films
En İyi Belgesel Film
Navarra Punto de Vista
Seyirci Ödülü
Nürnberg Film Festivali
Jüri Özel
Vitoria New European Film
İnsan Hakları Ödülü
Adana Altın Koza
Yılmaz Güney Anı Ödülü
Boston Türk Filmleri Festivali
En İyi Belgesel Ödülü
CMCA Akdeniz Belgesel Film Ödülleri
Büyük Ödül (En İyi Akdeniz Belgeseli), FR3 ve ENTV (Cezayir Televizyonu) Özel Ödülleri
SİYAD 39. Türk Sineması Ödülleri
Özel Ödül

2002
46 dk.

Rome Bağımsız Film Festivali
En İyi Belgesel
Ankara Film Festivali
En İyi İkinci Belgesel Film

Festivaller & Ödüller

Adana Altın Koza Film Festivali / Türkiye (Türkiye prömiyeri)
En İyi Yönetmen Ödülü
En İyi Kadın Oyuncu Ödülü
En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Ödülü
En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Ödülü
En İyi Görüntü Yönetmeni Ödülü

Toronto Uluslararası Film Festivali / Kanada (Dünya Prömiyeri)
(Resmi Seçki)

Rotterdam Uluslararası Film Festivali / Hollanda (Avrupa Prömiyeri)
(Resmi Seçki)

Göteborg Uluslararası Film Festivali / İsviçre
(Resmi Seçki)

Nürnberg Türkiye / Almanya Film Festivali / Almanya
En İyi Kadın Oyuncu Ödülü

Teksas Victoria Indie Film Festival / A.B.D.
Crossroads Ödülü

RxSM Underground Film Expo / A.B.D.
En İyi Kadın Oyuncu Ödülü

8. Uluslararası Dadaş Film Festivali / Türkiye
En İyi Yönetmen
En İyi Kadın Oyuncu Ödülü

Brasilia Uluslararası Film Festivali / Brezilya
En İyi Kadın Oyuncu Ödülü

Romanya Uluslararası Film Festivali / Romanya
Büyük Ödül

Mannheim Türk Filmleri Festivali / Almanya
Jüri Ödülü

Taşkent Uluslararası Film Forum / Özbekistan
En İyi Film

 

İLETİŞİM

sinefilm
rıza paşa sok konak ap. no:10/4 kadıköy istanbul / türkiye
tel : +90 216 550 71 14
cep : +90 539 596 61 82
e-posta : info@sinefilm.com

basın ve halkla ilişkiler :
zümrüt burul (zburul@gmail.com, tel : + 90 536 486 63 66 )

festivaller ve uluslararası satış
visit films (www.visitfilms.com) e-posta : info@visitfilms.com